Сьогодні вся наукова спільнота згадує великого науковця Степана Антоновича Генсірука. 16-17 травня 2023 року на базі Надслучанського інституту НУВГП було проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію присвячену пам’яті та 100-річчю з Дня народження професора Степана Антоновича Генсірука «Природно-ресурсний комплекс Західного Полісся в контексті  сталого розвитку». За підтримки Національного університету водного господарства та природокористування було видано збірник тез доповідей.

Колектив Надслучанського інституту НУВГП пишається тим, що Степан Антонович працював професором на кафедрі лісівництва та своєю працею надихав наших працівників любити ліс. Він був Лісівником з великої букви, академіком Лісівничої академії наук України, Екологічної академії наук України, дійсний член Наукового товариства ім. Т. Шевченка, доктор сільськогосподарських наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України, Лауреат державної премії в галузі науки і техніки, премії ім. Шліхтера та премії ім. Вернадського, Лауреат міжнародної премії в галузі лісівничої науки і золотої медалі IUFRO.