Майбутнє лісу у твоїх руках

У 2006 році Держкомлісгосп, за підтримки Міносвіти та Товариства лісівників України започаткував щорічну Акцію  «Майбутнє лісу у твоїх руках». З того часу вона набула широкого поширення.

Акція уже традиційно  стартує у Всесвітній день лісу 21 березня й триває до Дня довкілля, який цього року в Україні відзначали 17 квітня. Мета цього важливого заходу - виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, роз’яснення широким колам громадськості важливості створення лісових насаджень як одного з основних компонентів збереження екологічної рівноваги на планеті.

Головним заходом Акції є садіння дерев і створення нових лісів за широкої участі учнівської та шкільної молоді, громадськості, представників органів влади та ЗМІ. В кожній лісорослинній зоні України, відповідно до погодних умов, заплановано проведення регіональних заходів Акції.

Надслучанський інститут Національного університету водного господарства та природокористування щороку долучається до Акції «Майбутнє лісу у твоїх руках». Адже саме з цього інституту виходять справжні лісоводи, які гідно зарекомендували себе на багатьох ділянках лісового господарства. Надслучанський інститут НУВГП готує бакалаврів за спеціальністю  «Лісове господарство», які потім мають можливість продовжувати навчання в магістратурі навчально-наукового інституту Агроекології та землеустрою НУВГП,  або працювати на виробництві.

У цьому році студенти Надслучанського інституту НУВГП разом з науково-педагогічними працівниками посадили дерева  в одному з кварталів Соснівського лісництва ДП «Соснівське лісове господарство». І не дивуйтеся - на ділянці, що має номер 13, працювали 13-ма мечами Колесова. Цікавий збіг обставин, чи не так? Та, незважаючи на ці дрібниці, з великим задоволенням та старанністю було висаджено сіянців сосни на площі 0,6 га.

В Акції взяли участь: ректор Національного університету водного господарства та природокористування доктор сільськогосподарських наук, професор Віктор Мошинський, директор Надслучанського інституту НУВГП, кандидат сільськогосподарських наук, доцент Ігор Фізик, директор ННІ Агороекології та землеустрою НУВГП, кандидат сільськогосподарських наук, профессор Алла Прищепа, директор Березнівського лісотехнічного коледжу НУВГП Микола Гончар, заступник директора Надслучанського інституту НУВГП, аспірант Ірина Грицюк, кандидат сільськогосподарських наук, доцент Володимир Гончар, викладачі кафедри лісівництва Надслучанського інституту НУВГП Микола Дмишук, аспірант Володимир Грицюк, Юлія Ціпан та студенти 4-го курсу денної форми навчання.

Після закінчення садіння лісничий Соснівського лісництва Володимир Яніцький провів  цікаву екскурсію. На території лісництва неймовірно красиво. Конюшня, насіннєсховище, теплиці, гаражі та інші ділянки та прибудови знаходяться в ідеально доглянутому стані. Відчувається рука справжнього господаря.

Студентам Надслучанського інституту НУВГП такий огляд піде на користь. Мабуть, у кожного з них зародилася нова мрія – стати господарем саме  у такому лісництві. Адже задля цього вони здобувають лісівничу освіту.

Хтось із мудрих сказав: «Посадити дерево – самий неегоїстичний з усіх людських вчинків». Здається усі, хто був причетний у ці дні до цієї справи, особливо молодь, прониклися цим чистим відчуттям – покласти у землю сіянець з мрією колись побачити його стрункою дозрілою сосною. Чи не у цьому високий сенс людського життя?

Ірина Грицюк.